پنج نکته اساسی برای افزایش رزرو مستقیم:

ژانس‌های مسافرتی آنلاین (OTAs)، مانند Expedia و Booking.com مسئول بخش بزرگی از رزرو آنلاین اتاق‌های هتل‌های جهان هستند، اما درعین‌حال 10 تا 15 درصد از درآمدها صرف هزینه‌های کمیسیون می‌شوند. میزان رزرو در هتل‌های مستقل از OTA حدود 76 درصد رزرو هتل‌های وابسته به OTA است و این موضوع اهمیت آژانس‌های مسافرتی آنلاین را می‌رساند. تحقیقات مورگان استنلی نشان می‌دهند که درآمد هتل‌های جهانی در سال گذشته حدود 570 میلیارد دلار بوده است و هتل‌های مستقل حدود 11 میلیارد دلار برای اقامتگاه‌های خود هزینه کرده‌اند، این در حالی است که OTA ها حدود 16 میلیارد دلار کمیسیون دریافت کرده‌اند. بااین‌حال، آمارها نشان می‌دهند که رزرو مستقیم به معنای افزایش سودآوری هتل‌هاست و باید برنامه خود را بر این برنامه‌ها قرار دهند. با این وضعیت، سؤال این است که چگونه می‌توان رزرو مستقیم هتل‌ها را افزایش داد و از وابستگی به OTA ها کاهش داد.

 
افزایش رزرو مستقیم

استفاده از OTA ها برای نمایش توانایی خود
این مورد که به‌عنوان اثر بیلبورد تبلیغاتی نیز شناخته می‌شود، به شما کمک می‌کند که بهتر دیده شوید و ترافیک سایتتان افزایش یابد. بسیاری از گردشگران و مهمانان محل اقامت خود را از طریق آژانس‌های مسافرتی پیدا می‌کنند، اما شما نمی‌خواهید که از این شیوه استفاده کنید و مایلید که بیشتر دیده شوید. در این حالت بهتر است که هتل خود را در فهرستی مخصوص املاک و مستغلات مربوط به آژانس‌های مسافرتی ثبت کنید و از آژانس‌ها بخواهید که تبلیغ شما را در سایت خود قرار دهند. طبق آمار، این شیوه می‌تواند تا 26 درصد رزرو مستقیم شما را افزایش دهد.
آژانس‌های مسافرتی آنلاین برای جستجوی اولیه محبوب هستند و طبق تحقیقات صورت گرفته، 57 درصد از گردشگران از نظرات ارائه شده در سایت Tripadvisor استفاده می‌کنند، اما همه آنها هتل را از این طریق رزرو نمی‌کنند. طبق ادعای گوگل، 52 درصد از مسافران و گردشگران پس از دیدن املاک و هتل‌ها در وب‌سایت OTA ها، می‌روند و از وب‌سایت هتل دیدن می‌کنند. هتلداران باید از OTA برای معرفی و بالا بردن اطلاعات وب‌سایت هتل خود استفاده کنند، اما باید مطمئن شوند که گردشگران درنهایت به رزرو مستقیم روی می‌آورند.
 

 
افزایش رزرو مستقیم
 
سرویس‌های خود را تا حد امکان به صورت آنلاین به فروش برسانید
آژانس‌های OTA تبلیغ‌کنندگان دوم و سوم در گوگل هستند. یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های بین OTA ها و هتل‌ها مربوط به هزینه‌های بازاریابی آنها در طول است. به‌عنوان‌مثال، Priceline سال گذشته مبلغی معادل 8/2 میلیارد دلار برای بازاریابی صرف کرد، درحالی‌که بودجه بازاریابی سالانه ماریوت حدود 100 میلیون دلار بود. بر اساس تحقیقات مورگان استنلی، Priceline و Expedia بیش از 7/5 میلیارد دلار در تبلیغات مستقیم صرف کرده‌اند و پنج مارک هتل بزرگ در جهان (هیلتون، ماریوت، IHG، Choice و Accor) تنها 3/5 میلیارد دلار برای بازاریابی خود صرف کرده‌اند.
 
گزینه عالی بازاریابی، به‌ویژه برای هتل‌های مستقل، بازاریابی محتوا است. بازاریابی محتوا به معنی تولی محتوای قانع‌کننده برای گردشگران است که شامل چگونگی راهنمایی، گالری عکس و ویدئو می‌شوند و درنهایت باعث می‌شود که گردشگران به صورت مستقیم هتل را رزرو کنند. بااین‌حال، این کار بسیار حساس است و زمان زیادی را صرف می‌کند. ممکن است نیاز به استخدام فردی داشته باشید، یا کار حرفه‌ای بازاریابی محتوا را به متخصصان واگذار کنید تا محتواهای مربوطه را ایجاد و ارسال کنند. محتوای مناسب می‌تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد و درنهایت به جذب گردشگران و مهمانان کمک کند.
 

 
افزایش رزرو مستقیم
 
بابت رزرو مستقیم پاداش در نظر بگیرید
اولین دلیلی که مهمان‌ها ورودی به وب سی‌ات شما را فراری می‌دهد و مانع از رزرو مستقیم هتل شما می‌شود این است که آنها فکر می‌کنند OTA ها پیشنهادهای بهتری ارائه می‌دهند. هتل‌ها یک قرارداد با نرخ بهره مشخص می‌بندند و در ازای این قرارداد متعهد می‌شوند که بخشی از درآمد خود را به آنها اختصاص دهند و تخفیف خاصی برای ترافیک آمده از سمت OTA ها در نظر می‌گیرند و این چیزی است که مهمانان را به هتل آنها جاری می‌کند. متأسفانه، طبق گفته RateGain، هتل‌های چهار ستاره از 98٪ تا 65٪، اتاق‌های خود را ارزان‌تر از سایت خود ارائه می‌دهند. این می‌تواند یک مشکل باشد، زیرا ارزان‌ترین نرخ‌ها همیشه باید در وب‌سایت خود هتل باشد؛ اگرچه این قرارداد معمولاً پایگاه داده بازاریابی هتل را شامل نمی‌شود.
 
پایگاه داده‌ای بازاریابی هتل شامل طرفداران رسانه‌های اجتماعی، مشترکین ایمیل و اعضای برنامه‌های وفاداری مشتریان می‌باشند. بازاریابی در این بخش به‌طور مداوم می‌تواند رزرو مستقیم هتل را افزایش دهد. باوجوداینکه استفاده از OTA ها می‌تواند تعداد مهمانان هتل‌ها را افزایش دهد، اما استفاده از پاداش‌های شخصی و اعمال تخفیف در سایت هتل بهترین گزینه است. درواقع کسانی که به‌طور مستقیم هتل شما را رزرو می‌کنند، این شانس را خواهند داشت که از پاداش‌ها و تخفیف‌های شما بهره ببرند و شما نیز به تعداد مهمان بیشتری خواهید رسید.
 

افزایش رزرو مستقیم
 
تجربه‌خوبی برای کاربر فراهم آورید
زمانی که یک کاربر به وب‌سایت هتل شما وارد می‌شود و به‌عنوان یک مهمان بالقوه شناخته می‌شود، باید فضای مناسبی برای وی فراهم باشد و از اینکه در سایت شما است احساس خوبی داشته باشد. سایت‌ها باید سرعت مناسبی داشته باشند و برای استفاده در لپ تاپ یا گوشی‌های هوشمند مناسب باشد (به‌اصطلاح رسپانسیو باشد).
 
محتوای دیجیتالی درج شده در سایت باید جالب و جذاب باشد و اطلاعات دقیقی در اختیار کاربران قرار دهد. ارائه خدمات به مشتریان باید به صورت 24 ساعته صورت گیرد و در هرلحظه به درخواست بازدیدکنندگان پاسخگو باشد. همچنین این سایت باید حاوی اطلاعات مربوط به هتل باشد و قابلیت‌ها و توانایی هتل را به‌خوبی معرفی کند تا مهمان‌ها بتوانند به کمک این اطلاعات رزرو مناسبی داشته باشند. بهبود تجربه کاربران در سایت هتل شما می‌تواند شما را نسبت به OTA ها برتر کند.
 
 

افزایش رزرو مستقیم
 
دارایی اصلی خود (وفاداری مشتریان) را توسعه و گسترش دهید!
برای حفظ وفاداری مشتریان و همچنین تشویق آنها به رزرو مستقیم، هتل‌ها باید فضایی لذت‌بخش برای مهمان‌ها فراهم کنند و با آنها ارتباط مستقیم برقرار کنند. حتی زمانی که یک مهمان مستقیماً از سایت شما رزرو نداشته باشد، فرصتی مناسب در اختیار شما خواهد بود که توانایی‌های خود را به رخ بکشید و آنها را به مشتری پایدار خود تبدیل کنید. با توجه به اینکه هنگام ورود مهمانان به هتل‌ها فرصت دریافت ایمیل و مشخصات آنها را خواهید داشت، از این ظرفیت استفاده کنید و آنها را به‌عنوان مشتری خود بدانید.
 
آژانس‌های مسافرتی آنلاین برای تبدیل مشتریان خود به مشتریان دائممی شما همیشه مقداری کمیسیون دریافت می‌کنند و ممکن است کمی هزینه داشته باشد، اما در صورت جذب آنان مطمئناً سرمایه هزینه شما به‌راحتی برمی‌گردد. راه‌های مختلفی برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان دائمی وجود دارد که می‌توانید از آنها به تفکیک استفاده کنید. این شیوه‌ها می‌توانند بهترین راهکار برای تقویت بازاریابی شما باشند.
 
منبع: www.tourism-review.com