مزیت های طبیعت گردی:

1. سفر به طبیعت، توجه و تمرکز شما را افزایش می دهد

طبق تحقیقاتی که انجام شده، زندگی امروزی و مدرن، تاثیرات منفی خود را بر روی کنترل و تمرکز می گذارد اما بودن در طبیعت می تواند این پدیده را جبران کند. حتی مشاهده عکس طبیعت هم می تواند این انرژی مثبت را به شما القا کند.

2. سفر به طبیعت باعث افزایش خلاقیت می شود

طبق یک مطالعه در دانشگاه کانزاس، بودن در طبیعت نه تنها باعث افزایش توجه، بلکه خلاقیت را نیز به طرز قابل توجهی افزایش می دهد. بعد از اینکه چند روزی در طبیعت غرق شدید، فوران خلاقیت را خواهید دید.

3. سفر به طبیعت باعث افزایش آگاهی می شود

زمانی که به طبیعت سفر می کنید، رضایت بیشتری نسبت به زندگی در شما جریان پیدا می کند. بو، صداها، تغییر نور و ... حس جالب و سرگرم کننده در شما ایجاد می کند که باعث افزایش آگاهی شما در لحظه می شود.

4. هوای تازه را نفس بکشید

اکثر افراد تمام روز خود را یا در خانه می گذرانند تا در مسیر کار و بیرون که باعث می شود آلاینده های مضر را نفس بکشند. اما زمانی که به طبیعت سفر می کنید، تغییر محسوسی در آب و هوا حس می کنید و ریه های شما هوایی تمیز را به خود می بیند. تنفس هوای سالم برای سلامتی شما مفید و لازم است.

5. سفر به طبیعت دشمن افسردگی !!!

ممکن است از کار و زندگی روزمره خسته  باشید و یاحتی دچار افسرگی شده باشید. بودن در طبیعت، احساس زندگی و زنده بودن را در شما احیا می کند. این امر باعث از بین رفتن تمام حس های بد و بیماری ها می شود. طبیعت حتی استرس و آشفتگی های ذهنی شما را نیز التیام می بخشد.