Image

رستوران های روباز تهران، فرصتی برای تفریح در کرونا

رستوران های روباز تهران، فرصتی برای تفریح در دوران کرونا

رستوران های روباز تهران، فرصتی برای تفریح در کرونا

۴ ماه است که از شیوع ویروس کرونا و عالم گیر شدن آن می گذرد. در این دوران، محدودیت ها در رفت و آمد و قرنطینه های اجباری و خود خواسته به بالاترین میزان رسید. در حال حاضر، همچنان در تب و تاب این میهمان ناخوانده هستیم اما این نکته را نباید فراموش کرد که زندگی ادامه دارد و ما نیاز به تفریح داریم. یکی از قدم های اول برای ایجاد نشاط، با توجه به پروتکل های بهداشتی، بازگشایی رستوران های روباز تهران بوده است. با کم تر شدن محدودیت ها و بازگشایی بعضی اماکن تفریحی، فرصت خوبی است تا در مجله الی گشت به معرفی رستوران های روباز تهران بپردازیم.

رستوران های روباز تهران

کافه رستوران خانه هنرمندان

یکی از رستوران های روباز تهران که البته قبل از شیوع ویروس کرونا هم از محبوبیت بالایی برخوردار بود، کافه رستوران خانه هنرمندان است که در حال حاضر، با رعایت نکات بهداشتی آماده ارائه خدمات به مشتریان خود در پارک هنرمندان تهران است. رستوران خانه هنرمندان از فضایی باز برخوردار است و درختان قدیمی تنومند، فضای آن را مصفا کرده اند. فهرست غذاهای این رستوران روباز برای کسانی که با روش بن ماری و بخار پر کردن غذاهای گیاهی عجین هستند و به رژیم گیاهخواری خود وفادار، گزینه های متعددی را پیش روی میهمانان قرار می دهد. سبک طراحی داخلی این کافه رستوران از رنگ های آبی فیروزه ای و قهوه ای استفاده کرده است و فضای راحت و کارآمدی را برای مشتریان فراهم کرده است

.

کافه رستوران خانه هنرمندان

کافه تهرون در بافت قدیمی

منو غذای این رستوران روباز، همچنان از جنس کاغذ کاهی قدیمی است. حتی حروفی که برای نوشتن نام غذاها و میان وعده ها  استفاده شده هم به همان سبک قدیمی باقی مانده است. کافه تهرون از آن ساختمان های قدیمی تهران است با آجر خشتی و با سلیقه ای حساس ساخته شده است. خیابان ویلا و سپس کوچه خسرو، جایی است که می توانید در آن کافه تهرون را پیدا کنید. فضای باغ نگارستان که کافه تهرون در آن قرار گرفته فضایی مصفا به گل ها و گیاهان رنگارنگ دارد. صندلی های لهستانی و طرح ساده و قدیمی میزهای این کافه رستوران احساس راحتی را به میهمانانش هدیه می دهند.

کافه تهرون در بافت قدیمی

رستوران ایتالیایی پستو در همسایگی پارک آب و آتش

برای طرفداران غذاهای ایتالیایی، به ویژه پاستاهای متنوع، رستوران ایتالیایی پستو می تواند هر نوع ذائقه ای را در این زمینه پاسخ گو باشد. این رستوران روباز در کنار پارک آب و آتش تهران قرار گرفته است و چشم انداز آن به سمت فضای سبز و پر نشاط این پارک است. فضای رستوران ایتالیایی پستو بسیار آرام و در عین حال صمیمی است.

رستوران اس پی یو در درکه

همان حوالی میدان درکه که برسید می توانید یکی از رستوران های روباز تهران را در میان کوچه های کوهستانی درکه ببینید که با نام رستوران اس پی یو در میان تهرانی ها و مسافران شهر شهره است. اگر طرفدار کباب برگ و لقمه و شیشلیک هستید، می توانید با خیال راحت این رستوران را انتخاب کنید. تخت های این رستوران به سبک قدیمی ساخته شده و در ارتفاعی چند متری از سطح خیابان کوهستانی درکه قرار گرفته است. چشم انداز شما از رستوران اس پی یو، مناظر زیبای کوهستانی درکه تهران است.

رستوران باغ بهشت در فشم

باغ رستوران یکی از اماکن مورد علاقه ایرانیان برای تفریح و میل غذا است. رستوران باغ بهشت یکی از رستوران های روباز تهران به حساب می آید که می تواند در آن واحد تا ۴۰ میهمان را پذیرایی کند. آلاچیق های رستوران باغ بهشت در منطقه خوش آب و هوا فشم قرار دارد و برای کسانی که می خواهند در فضایی خانوادگی به صرف شام بپردازند، جدا از فضای کلی، آلاچیق های سنتی نیز دارد.

رستوران باغ بهشت در فشم

رستوران دریایی نگین در فلکه دو صادقیه

چراغ های فانوسی این رستوران روباز بیش از هر چیز دیگر، نظر مشتریان آن را جلب کرده است. چیدمان ساده این رستوران دریایی برای نشست ها و دورهمی های غیر رسمی و دوستانه بسیار مناسب است. رستوران دریایی نگین یکی از روستوران های روباز تهران به حساب می آید؛ البته با این تفاوت که به صورت حرفه ای به طبخ و ارائه غذاهای متنوع دریایی از میگو گرفته تا ماهی گوناگون می پردازد. برای کسانی هم که طرفدار غذاهای دریایی نیستند هم جای نگرانی نیست؛ این رستوران فهرستی متنوع از فست فودها و غذاهای ایرانی نیز در خدمت مشتریان خود قرار می دهد.