Image

شهرهای اروپایی که قبل از مرگ باید دید

واژه مرگ برای بسیاری از ما انسان ها تلخ است اما با همه تلخی اش، زنگ خطری است که باید قبل از فرا رسیدنش دست بجنبانید و کارهای نکرده را انجام دهید. دیدار با ۱۵ شهر اروپایی یکی از وقایعی است که باید برای کسی که دغدغه سفر و حرکت دارد به سرانجام برسد و طعم آن در اذهان تاریخی هر نفر نقش ببندد.

شهرهای اروپایی که قبل از مرگ باید دید

بوداپست، مروارید دانوب (مجارستان)

در میان این سوال که در سفر به اروپا از چه کشورهایی دیدن کنیم؟ بنابر رای های داده شده، اول از همه می توان به سراغ بوداپست رفت و این شهر که دالانی مهم از تاریخ اروپا را پوشش می دهد بررسی کنیم. بوداپست به میراث تاریخی و معماری غنی مزین شده است و هر قسمت این شهر منقش به د وره ای از معماری اروپایی است؛ از دوران بارک گرفته تا بناهای کلاسیک و اکپرسیونیستی در پهلوهای تاریخی این شهر دیده می شود. خوش سلیقه گی و شکوفایی در غذا، ترکیبی ناشدنی از فرهنگ های مختلف، غوطه ور شدن در استخرهای آب گرم طبیعی و باستانی که خدایان در آن ها آب تنی کرده اند از خصوصیات ذاتی بوداپست است. به بوداپست مروارید دانوب هم می گویند و بر اساس شاخصه های یک شهر برتر، بوداپست یکی از زیباترین و امن ترین شهرهای جهان به حساب می آید.

براگا، سرشار از زندگی (پرتقال)

یکی از جالب ترین نکات در مورد براگا این است که از هزاران سال پیش، نقل گوشه دهان گردشگران و جان گردان بوده است. بسیاری از کوله به دوشان در بیش تر مواقع از پئترو ریکو سوار قطار می شوند و یک ساعت بعد در براگا پیاده می شوند. سرشار از زندگی! دلربا و براق از صفاتی است که در همه جا به براگا وصله می شود. از میان خیابان های سرشار از مغازه اش بگذرید و از حیرت زدگی تان به هنگام رویارویی با کلیسای کتدرال این شهر که با معماری گوتیک ساخته شده است لذت ببرید. در سفر به اروپا از چه کشورهایی دیدن کنیم؟ جز سوالات راحتی است!

براگا

مونته ایزولا، زادگاه کوه های بهشتی (ایتالیا)

شهری در کومونه ایتالیا! مونته ایزولا در پیشنهاداتی که میان گردشگران و مسافران رد و بدل می شود و در پاسخ به این سوال که در سفر به اروپا از کدام شهر دیدن کنیم، به راحتی می توان نام مونته ایزولا را آورد. از میلان تا این شهر ۲ ساعت فاصله دارید. کوه های سر به فلک کشیده و دریاچه ای که مانند چاله آب در پایین دست این کوهپایه ها جا خوش کرده، ناخودآگاه مونته ایزولا را به نمونه ای از بهشت دانته تبدیل می کند. تعامل انسانی و حس آرامش و اصالت از ویژگی های این شهر است که به میهمانان خود هدیه می دهد.

متس، شهری الهام بخش (فرانسه)

این شهر فرانسوی، خاستگاه هنرمندان بسیاری است؛ طراحان جوان، سرمایه گذاران و شرکت های ایده گرا متس را برای سالیان است که انتخاب اول خود قرار داده اند. در سفر به اروپا از چه کشورهایی دیدن کنیم؟ این سوال بستگی به نوع نیاز شما دارد اما بی شک متس فرانسه برآورده کننده بسیاری از خواسته های شما از سفرتان خواهد بود. جدا از پتانسیل تجاری این شهر، بسیاری از تجار و هنرمندان اسم و رسم دار برای الهام بخش بودن متس پا به این شهر می گذراند. غذاهای خوشمزه، خیابان هایی با مغازه های هزار رنگ و صندلی هایی زیبا و قدیمی برای استراحت در کنار رودخانه برای گردشگرانی که تا به حال به متس آمده اند، سرشار از خاطره بوده اند.

متس

پوزنان، شهر تاریخ و قلعه ها (لهستان)

شاید بیش از این که در سفر به اروپا از چه کشورهایی دیدن کنیم؟ سوالات دیگری ذهن شما را در مورد مقصدتان اشغال کرده باشد. به عنوان مثال از خرید و هنر خوش تان می آید؟ هر غذایی باب طبع تان نیست؟ سبزترین شهر لهستان کجاست؟ همه این سوالات یک جواب دارد؛ پوزنان در لهستان! همه چیز از مسیرهای دوچرخه سواری تا رستوران ها و اغذیه فروشی های بین المللی و محلی برای هر ذائقه ای در این شهر فراهم است. برای یک سفر رمانتیک و خانوادگی در کشوری زیبا و خاص در اروپای شرقی، بی شک باید به سراغ شهر پوزنان رفت.


مالاگا، همسایه دریا (اسپانیا)


برای یک بار هم که شده بارسلونا و مادرید را فراموش کنید و مالاگا را در فهرست جواب های خود به این سوال که در سفر به اروپا از چه کشورهایی دیدن کنیم؟ بگذارید. هر کدام از خیابان های مالاگا در اسپانیا نشانی از گذشته و تاریخ استخوان دار این شهر دارد. هوای دریایی این شهر و عطر امواجی که با جلبک های دریای تفت داده شده اند، شُش های شما را باز خواهد کرد. نوشیدن یک لیوان آب میوه استوایی را در اغذیه فروشی های کنار دریا را تجربه کنید و به خودتان چند دقیقه ای اجازه دهید تا با تماشای دریای اسپانیا، تجربه ای آرام را به دفترچه خاطرات خود اضافه کنید. هیجانات خود را در «کامینیتو دل رِی» (Caminito del Ray) آزاد کنید؛ این قسمت از شهر مالاگا یکی از میعادگاه های جاذبه های طبیعی در مرزهای اروپایی است. سرآخر، روز خود را با دوش گرفتن در یکی از حمام های باستانی این شهر استخوان های خود را نرم کنید.

مالاگا

ژنو نام آشنا (سوئیس)

برای فرهنگ دوستان و طبیعت دوستان، ژنو گزینه ای بسیار مناسب برای گردشگران و مسافرانی است که می خواهند اروپا را ریز پا بگذراند. میز غذاهای متنوع و بزرگ ترین دریاچه های ژنو در سوئیس قرار دارند. در سوئیس، خود را برای کوه نوردی در کوه های مون بلان آماده کنید؛ بزرگ ترین قله های جهان در هیمالیا و هفت قله را در سوئیس تجربه کنید و یکی از آرزوهای خود را برآورده کنید و برای اطرافیان این تجربه را تا آخر تعریف کنید. شعار اصلی و فخر فروشی ژنو سوئیس برای گردشگران با این جمله شروع می شود؛ « صبح اسکی می خواهید و بعد از ظهر خرید؟ هیچ مشکلی نیست! این جا همه چیز فراهم است.»

کاوتات، الماس واقعی (کرواسی)

شهری در کنار دریای آدریاتیک. می گویند و گفته اند کاوتات یک الماس واقعی است. نفس گیر و چشم گیر. این شهر کوچک وسعتی به اندازه ۲۰ کیلومتر از دوبرُونیک (Dubrovnik) تا دریای آدریاتیک دارد. کاوتات در جواب سوال در سفر به اروپا از چه کشورهایی دیدن کنیم، جز گزینه های اصلی به حساب می آید. کاوتات شما را ترغیب به تشویق زیبایی هایش خواهد کرد. سطح این شهر با شاخصه های فرهنگی و تاریخی مغنی شده است و غذاهای متنوع آن باب طبع هر مخاطبی است. کاوتات در کرواسی، پیشنهادی برای افرادی در جستجوی آرامش است. دوچرخه سواری، اسب سواری و قدم زدن در کنار سواحل زیبای اروپایی برای خانواده همگی در کاوتات فراهم است.کاوتات

براتیسلاوا، همسایه دانوب (اسلوواکی)

مرکز کشور اسلوواکی باید در فهرست سفرهای اروپایی هر کسی قرار بگیرد. براتیسلاوا شهری در کنار رود دانوب و زهدان تاریخی گذشته اروپا شرقی و هیجان استفاده از امکانات امروزی و مرزی پر از هیجان و شادی است. اگر به دنبال شهری مملو از نشانه های فرهنگی می گردید و می خواهید غذاهای استثنایی را تجربه کنید، باید به اسلوواکی و شهر براتیسلاوا سفر کنید. شهری با آب و هوایی استثنایی و زایای تجربه های ناب جایی نیست جز براتیسلاوا؛ قلعه این شهر و کلیسا جامع سنت مارتین و برج UFO از نشانگان معماری این شهر باسابقه هستند.

سانت ماکسیم، بهشت آرامش (فرانسه)

این شهر میعادگاه عشاق است. البته سانت ماکسیم در میان گردشگران و مسافران به بهشت آرامش نیز معروف است. خوش رویی، گرمای دلپذیر و اصالت سه شاخصه هستند که این شهر با خود یدک می کشد. سانت ماکسیم به دلیل داشتن سواحل متعدد در میان دیگر شهرهای اروپایی از شهرت بالایی برخوردار است. این شهر می تواند در دفترچه خاطرات شما برای همیشه نقشی جاودانه داشته باشد.

سانت ماکسیم

دینانت، ملکه اینستاگرام (بلژیک)

بلژیک، پرطرفدارترین کشور اروپایی در میان گردشگران و مسافرانی که به قاره سبز می آیند است و شهر دینانت به عنوان یکی از خوش منظره ترین و رنگارنگ ترین شهر اروپایی برای کسانی که برای صفحه اینستاگرام خود به دنبال مناظری چشم نواز هستند شناخته شده است. دینانت در جواب سوال مخاطبی که می پرسد در سفر به اروپا از چه کشورهایی دیدن کنیم؟ گزینه بسیار مناسبی است. خانه های شهر دینانت در کنار یکدیگر، مانند جعبه مداد رنگی می ماند که هر کدام شان جلوه ای خاص به هویت این شهر می بخشند.

آتن، شهر ریشه ها (یونان)

شهری باستانی و شب زنده دار که نامش برای همه کس آشنا و گوش نواز است. آسمان و دریای آتن همیشه آبی هستند. برای این که بتوان شهری در اروپا انتخاب کرد و به دنبال ریشه های تاریخ متمدن بشری گشت، باید آتن را تنها مورد منتخب در ذهن متصور شد. آتن هم باستانی غنی را در خود جا داده است و همچنان از مکتوبات فلاسفه بنیان گذار حفاظت می کند و هم جایگاهی ویژه برای عصر امروزی و فناوری های نوین است.

کوتور، فضای صخره نوردی (مونته نگرو)

کوتور هم درخشان است و هم اصیل. کوتور برای دو دسته کاملا متفاوت از گردشگران و مسافران جای مناسبی است. اول برای آن دسته که می خواهند در آرامشی کامل به تفریح و تفرج بپردازند و دسته دوم آن ها که متابولیسم بالایی دارند و دل شان می خواهد از صخره های چند میلیون ساله این شهر بالا بروند و تجربه صخره نوردی صخره هایی را به دست بیاورند که هم نوع شان را نمی توان در جای دیگری از جهان به دست آورد. با این حساب کوتور، شهری است برای همه سلایق.

مونته نگرو

ریگا، جایی برای همه (لتونی)

بزرگ ترین و پایتخت کشور لتونی جایی نیست به جز شهر ریگا. ریگا مانند مجموعه ای از معماری، تاریخ، به روز بودن و جلوه های امروزی فناوری و خلاصه هر چیزی که بر قبل و حال و بعد این کره خاکی آمده و خواهد آمد است. طراحی شهر ریگا در عین این که سعی کرده تا نشانه های سنتی این شهر و لتونی را نگه دارد، توانسته امکانات بروز و فناوری های خاص را در چارچوب سنتی معماری این شهر جا دهد. تشنگان تاریخ، عشاق، دوستان و حتی افرادی که به تنهایی راهی سفر می شوند می توانند در ریگا به ایده آل سفر خود دست پیدا کنند.

فلورانس، شهر شاعران (ایتالیا)

روشنایی، زیبایی، گنبدهای فراوان و میعادگاه بزرگ ترین شاعران و معماران و نقاشان دوران کلاسیک جایی نیست جز شهر فلورانس. این امکان و تربیت این دسته از افراد در فلورانس طبیعی است چرا که این شهر با آن خیابان های سنگفرش شده و خانه های زیبا و قاعده مندشف عنصری الهام بخش برای هر انسانی است. شهر بال ها و ریشه ها. تا ریشه نباشد، پروازی هم انجام نمی شود و هر دو در فلورانس حضور مستمر داشته اند و دارند. فلورانس به عنوان پایتخت هنر اروپا در میان بسیاری از طرفداران این عرصه مورد توجه ویژه ای قرار دارد و شاهکارهایی که در موزه های این شهر جا خوش کرده اند، این شهر را به نقطه ای غیر قابل چشم پوشی تبدیل کرده است.